İçeriğe geç

Huzura vakit yok!

Türkiye neden bir terör bitince diğeriyle yola devam ediyor?

Türkiye neden terörsüz yaşayamıyor?

Türkiye’de insanlar günlerini gün, yıllarını yıl yapıyor da neden bir türlü terörsüz yapamıyor?

Bir ülke neden teröre bu kadar teşne oluyor?

Terörden nefret ettiğimiz doğru ama teröre karşı gösterdiğimiz her tepki, çok geçmeden teröre vitamin etkisi yapıyorsa takındığımız tavırlarda bir değişiklik yapmamız gerekmiyor mu?

Neden kimse ben bu işten bir şey anlamadım, demiyor da “Durun, bunu ancak ben çözerim” diyor?

Hem her şeyin en iyisini biliyoruz hem de terör istediği zaman gündemin başköşesine oturabiliyor. Bu nasıl oluyor?

Tamı tamına 28 yıldır terör adına her şey yapıldı ama Genel Seçimlerde %1 oy alan partilerin liderleri bir araya gelerek çözüm konusunda bir kez olsun aynı masada bir araya gelemedi!

Bir masanın etrafında çözümü konuşmaktan kaçınan Liderler, son 28 yılda ne elde ettiklerine bir baksınlar. Ne kadar kârda oldukları görsünler de, ondan sonra masadan kaçsınlar! 

Masadan kaçmak hiçbir siyasi partiye kazanç sağlamaz. Buna inanın. Çünkü seçmen bir partiye “Masadan kaç!” diye oy vermez. “Liderleri masaya oturmaya zorla” diye destek verir. Seçmen kaçanı değil; kovalayanı sever!

CHP, CHP olalı terör konusunda ilk kez yapıcı bir tutum takındı, “Masaya oturalım, her şeyi konuşalım” dedi. “Ben varım” dedi.

Ak Parti de “Ben varım” deyince daha BDP’nin tavrı netleşmemişken önce Urfa sonra da başka kentlerin cezaevlerinde isyanlar çıktı. Son olarak da sınır karakollarına saldırılır düzenlendi. Eksik teşebbüsleri bu değerlendirmenin dışında tutamayız. Her gün birkaç ilimizde patlamaya hazır tahrip gücü yüksek bombalar ve intihar eylemcileri yakalanıyor ki, eyleme geçebilmiş olsalar, bir anda Türkiye’nin gündemi allak bullak olacak cinsten. 

Bu ve benzeri başka eylemler de yakın zamanda gündeme gelebilir.

Paniğe gerek yok!

Dikkatleri başka alanlara çekmek yok!

Terörle mücadele konusunda dünyanın en eğitimli birimleri Türkiye’de var. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Eksik olana bakalım, onu yapmakta ısrarlı olalım.

%1 oy alan bütün parti liderlerini bir masa etrafında çözüm aramaya davet edelim.

Bu arada Allah korusun, olası şehitlerimiz için de dualarımızı vaveyla oluşturmadan sabırla yapalım… Yeter ki parti liderlerimiz terörü önleyici ortak bir metinde anlaşsınlar. Bizler ölmeye hazırız ama sizler bir masa etrafında oturmaya hazır değilseniz bunun hesabını kimseye veremezsiniz, diyelim!

Kimse bu ülkede “CHP ile çay bile içmeyiz” diyemez. Buna kimsenin hakkı yok!

CHP’liler vergi verip askerlik yapıyorsa Kılıçtaroğlu’nu sevsen de sevmesen de CHP’ye oy verenlerin ülkeye yaptıkları katkılar hatırına masaya oturmak ve bir semaver çay içmek zorundasın! İşin kuralı budur!

Ülkesini seven bir lider Meclis dışında %0,5 oyu olan liderleri de masaya davet eder, çözümü milli bir davaya dönüştürür.

Şunu iyi bilelim ki, kimse terör konusunda daha fazla nutuk dinlemek istemiyor!

Yorulduk… Bıktı… Usandık… Yıldık…

Lütfen yorum yapmayın; bir masa bulun, toplanın etrafında ve kaç madde ise o kadarında uzlaşın, aynı metni ortak bir basın toplantısında Meclis Başkanına okutun!

Ama lütfen, şu oldu, bu oldu demeyin, terör konusunda yorum yapmayın…

Allah aşkına bir kez de bunu deneyin!

————————————

Kategori:2012

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir