İçeriğe geç

İzmir’in kaderi belli oldu!

30 Mart 2013 Mahalli İdareleri seçiminin ana konuları şimdiden belli oldu.

Başbakan Sayın Recep Tayip Erdoğan, Mahalli İdareler seçimine Marmaray gibi asrın projesi denebilecek yatırımı bitirmenin rahatlığı içerisinde hazırlanırken, muhalefete de sıkılmadan oyalanabilecekleri malzemenin ilkini verdi:

Kız-erkek karışık evler aile yapımıza uymaz, bizi bozar! dedi.

Başbakanın seçimler sonuçlanıncaya kadar “kız-erkek karışık evler” konusu gibi muhalefete sunabileceği başka ikramları da olacaktır.

Bundan emin olabilirsiniz. 

İlk ikrama tepki göstermekte geç kalanlar üzülmesinler. Telaşa gerek yok! Yenisi yolda!

***

Sözünü ettiğim Marmaray, tüm Türkiye’de Ak Parti’ye oy getirirken, kız-erke karışık evler tartışması da İzmir gibi bazı illerde CHP’ye geniş bir muhalefet imkanı sunacak.

Durumu zorlaşan parti ise MHP!

MHP’nin Marmaray’a söyleyecek sözü yok! Sahiplense iyi eder.

Kız-erkek karışık evler”i savunsa bıyık, karşı çıksa buna engel sakal var! Bahçeli’nin işi hakikaten zor!

MHP tabanı muhafazakardır, karışık konuların “özel hayat” hikayesi olduğuna da inanmaz!

Yalan mı!? Bi yanlışım varsa söyleyin!

Bu konuda benim ne düşündüğümü merak eden varsa söyleyeyim:

Ben fasit ile batıl akdin ne olduğunu bilecek kadar cahilim!

Sonra beni tanıyanların mezhebimin ne kadar geniş olduğunu da bilirler!

Siz siz olun, bu konularda benden fetva istemeyin!

***

Başbakanın bazen anlam verilemeyen çıkışları, etraflıca düşünmeden erken yorumlara inananlar, bir süre sonra altlarındaki halının nereye gittiğine şaşıp kalıyorlar!

Siz siz olun, buna da dikkat edin!

Şimdiden uyarmış olayım, başbakanın gözü MHP’nin çiğnediği halıda! Tabanını çiğneyen MHP’ye 30 Mart’ta bir ders vermek istiyor!

Sizleri bilemem ama ben kız-erkek karışık evler tartışmasının sadece MHP için çıkarıldığını düşünüyorum.

Daha açıkçası başbakan şunu hedefliyor:

Ey MHP’li kardeşim! Gönül verdiğin parti senin sandığın gibi bir parti değil. İşte kanıtı: Kız-erkek karışık evler tartışmasını ben başlattım. Başlattım ki, MHP’yi hangi zihniyetin idare ettiğini görebilesin diye! 

MHP’li parti sözcülerinin ilk yorumları başbakanı haklı çıkaracak şekilde oldu. Çok geçmez, Salı günü de Bahçeli konuşur durum netleşir! MHP tabanı partiyi hangi zihniyetin idare ettiğini görmüş olur!

***

Gelelim kız-erkek karışık evler konusunun evveliyatına…

Kız-erkek karışık evler konusu ilk kez Devrimci Karargah Örgütü ve Ergenekon yapılanmasına hizmet eden alt birimlerin savcılık iddianamesinde yer aldı. İddianamede devletin stratejik yerlerinde görev alan veya almaya aday kişilerin kız-erkek karışık öğrenci evlerinde ağırlanması, sık sık partiler düzenlenmesi, bununla beraber cinsel ihtiyaçların karşılanması… örgüt üyelerine talimatlarla bildirildiğini tüm kamuoyu öğrendi.

Bu iddialar, yargı sürecinden geçerek kısmen beraat kısmen de mahkumiyetlerle sonuçlandı. Her ne kadar nihai hak arama ve savunma yolları tükenmemiş olsa da durum bu.

Bu konu uzun zamandan beri biliniyor.

PKK’nın da öğrenci evleri üzerinden şehir yapılanması yürüttüğü bilinen bir gerçek.

Konuyu biraz daha açmak istiyorum:

Bu ülkede en çok kandırılan ve hiç acınmayan kesin, özellikle üniversite gençliğidir. Türkiye’nin tüm sağ, sol, İslamcı, Kürtçü, devrimci, ilerici… şucu veya bucu kim varsa, buna gizli servislerin insan kaynağı ihtiyacını da eklemeliyim, hepsinin gözü üniversite gençliğinde. Kız-erkek fark etmez, toplumun en kolay ütülen kesimi, hala bu ülkenin gençliğidir.

Bütün hesaplar gençler üzerinden yapılır.

Aileler yemiyor içmiyor çocuk yetiştiriyor, bu çocuklar tam büyüdü derken karanlık bir vatan kurtarıcının ağına düşüyor!

Düşüyor da ne oluyor?

O gün başbakan kim ise o hain; ağabeyler, liderler, önderler ve başkanlar ise kendini vatanı kurtarmaya adamış kahraman oluyor!

———————————

Kategori:2014

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir